Дома Македонски спорт Николов кратко и јасно – мангупи!

Николов кратко и јасно – мангупи!

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера приреди вистинска сензација совладувајќи ја Италија, актуелниот европски шампион од баражот за Светското првенство.

Тешко е со зборови да се опише колку многу значи оваа победа за македонскиот фудбал, а фудбалерот од средниот ред Бобан Николов тоа го направи кратко и јасно – МАНГУПИ!

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо: Да не беше Спортинг ќе работев во Мекдоналдс, морам да се оддолжам на тој клуб

Додека се шпекулира каде Роналдо би можел да игра во следната сезона, тој самиот откри во …