Дома Останати Ракомет Никола Карабатиќ потпиша нов договор со ПСЖ

Никола Карабатиќ потпиша нов договор со ПСЖ


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Францускиот гигант ПСЖ вечерва потврди дека Никола Карабатиќ ќе остане уште една сезона и неговата соработка ќе важи до јуни 2024 година.

Во ПСЖ Карабатиќ пристигна во 2015 година и со овој клуб го освои првенството дури седум пати, во купот триумфираше трипати и двапати го освојуваше пехарот во Лигата на шампионите.

За репрезентацијата на Франција настапи на 346 натпревари и постигна 1.274 погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Јовиќ пред Нексе: Битола е најракометен град, очекувам лавовска борба!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Eурофарм Пелистер утре го оч…