Дома Фудбал Останато Нејмар поради бизарни ситници заработува додатни милиони во ПСЖ

Нејмар поради бизарни ситници заработува додатни милиони во ПСЖ

Англиските медиуми откриваат интересни детали од договорот на бразилската ѕвезда Нејмар со Пари Сент Жермен.

Имено, во договорот на Нејмар има клаузула која му дава можност за дополнителна заработка од 541.680 евра неделно или 6,5 милиони евра (бруто) при одредени услови.

Во клаузулата има неколку услови меѓу кои Немар да се однесува пријателски со фановите. Освен тоа од Бразилецот се бара да се однесува добро надвор од теренот, да не се меша во инциденти, бидејќи тој се смета за лицето на клубот.

Друг услов кој Нејмар треба да го исполни е да биде одговорен и да не доцни на тренинзи, собори со тимот и натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…