Дома Фудбал Останато „Нејмар од ПСЖ бараше дозвола за разни забави, а немаше време да дојде на погребот на Пеле“

„Нејмар од ПСЖ бараше дозвола за разни забави, а немаше време да дојде на погребот на Пеле“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Нејмар во овој момент е најголемата бразилска ѕвезда и се најде на мета на критики од јавноста откако не се појави на погребот на Пеле.

Сантос е клубот каде што се развиваше Нејмар, а тој клуб го „изроди“ и „кралот на фудбалот“. Пеле скоро цела своја кариера ја помина во Сантос. Сите очекуваа Нејмар да се појави на погребот, но тоа не се случи.

Нејмар секако има оправдување со обврските во ПСЖ, но Бразилците потсетуваат и дека претходно знаеше да биде ослободуван за разни забави и карневали.

„Сигурно Нејмар можеше лесно да го убеди ПСЖ да добие дозвола да присуствува на погребот. Неколку пати бараше дозвола за разни забави и ја добивал. Како не би добил дозвола за да присуствува на погребот на најголемиот во историјата и негов сонародник?

Како најголема ѕвезда на Бразил во овој момент Нејмар имаше обврска да дојде на погребот на Пеле и да се прости од него, тоа беше важно за бразилскиот фудбал“, критикуваат Бразилците.

На погребот на Пеле во име на целото семејство на Нејмар се појави неговиот татко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …