Дома Фудбал Останато „Нејмар е преценет и не ги заслужува парите кои ПСЖ ги плаќа за него“

„Нејмар е преценет и не ги заслужува парите кои ПСЖ ги плаќа за него“

Легендарниот бразилски фудбалер Милер и член на генерацијата на „Кариоките“ во 1994 година кога станаа светски шампиони го смета Нејмар за преценет фудбалер.

Според Милер неговиот сонародник никогаш нема да биде на нивото на Меси и Роналдо.

„Нејмар е преценет и не ги заслужува парите кои ПСЖ ги плаќа за него. Се уште нема освоено Златна топка. Никогаш нема да биде на нивото на Меси и Роналдо“, порача Милер.

Милер е легенда на Сао Паоло додека во Европа го носеше дресот на Торино и Перуџа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи почна преговори со Жоржињо, тој сака да се врати во Италија

Фудбалерот на Челзи, Жоржињо би можел да го напушти клубот и пред завршување на договорот …