Дома Фудбал Останато Неуспешниот обид на Џерард да го убеди Крос да потпише за Ливерпул

Неуспешниот обид на Џерард да го убеди Крос да потпише за Ливерпул

Стивен Џерард е вистинска легенда на Ливерпул, а сега добро му оди како менаџер на Глазагов Ренџерс.

Она што своевремено Џерард беше во Ливерпул, тоа е денес Тони Крос за Реал Мадрид, Германецот и Англичанеџот се слични по стилот на игра. Одлична техника, преглед на игра и фантастична долга топка…

Сега Џерард се потсети на обидот да го убеди Крос да дојде во Ливерпул.

„Претседателот често пати бараше од мене да ги убедам големите играчи да дојдат кај нас. Ми зборуваше: Претстави се, тебе ретко кој може да те одбие…Крос беше едно од имињата на листата“.

„Бараа од мене да го контатирам. Имаше проблеми во Баерн, му пишав. Разменивме неколку пораки, а потоа ме игнорираше. Набрзо потоа потпиша за Реал“, раскажа Џерард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…