Дома Фудбал Останато Непријатно за гледање: Фудбалерот кој играше против Арсенал се изми со својата плунка! (ВИДЕО)

Непријатно за гледање: Фудбалерот кој играше против Арсенал се изми со својата плунка! (ВИДЕО)

vorskla

Една од најодвратните сцени во фудбалот во последно време ни стигна од Лондон каде што вчера Арсенал играше против Ворскла.

Украинска Ворскла гостуваше на „Емирати“ и на крајот забележа пораз од 4:2. Сепак, шесте погодоци беа засенети од ужасниот потег на Украинецот Чеснаков кој пред натпреварот буквално си го изми лицето со својата плунка…


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…