Дома Фудбал Репрезентации Непријатност за Словенците: Имале проблем со авионот!

Непријатност за Словенците: Имале проблем со авионот!

Утре репрезентацијата на Македонија го игра натпреварот против Словенија во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Селекцијата на Словенија денес треба да пристигне во Скопје.

Сепак според последните информации Словенците имале проблем со авионот во Љубљана. Селекторот Игор Ангеловски на конференцијата порача дека посакува се да биде во најдобар ред и на време да пристигнат.

Наводно, станува збор за проблем со климатизацијата во авионот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…