Дома Фудбал Англија Необична забрана: Најскапото засилување на Челзи не смее да оди во теретана

Необична забрана: Најскапото засилување на Челзи не смее да оди во теретана

Челзи во претходната година потроши повеќе од една милијарда евра на засилувања, а едно од најголемите секако е украинскиот фудбалер Михајло Мудрик.

Лондонските „сини“ ја добија битката со Арсенал минатата зима и потпишаа со најталентираниот играч на Шахтјор за 70 милиони евра, кои на крајот може да се искачат на 100 милиони, но засега Мудрик не игра ни приближно на нивото на фудбалер кој е платен толку пари и сè уште се прилагодува на островскиот фудбал.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Поради тоа Мудрик е секој ден во теретана за да стане што посилен, за теоретски да може полесно да се носи со дефанзивците во Англија, но во Челзи сметаат дека тоа не му помага и учтиво го замолија да се одмори од кревање тегови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…