Дома Фудбал Нема крај на проблемите за Барселона: Се повредија Алба и Педри

Нема крај на проблемите за Барселона: Се повредија Алба и Педри

Како да нема крај на проблемите на Барселона.

Вчера Каталонците беа поразени од Баерн Минхен, а во овој натпревар се соочија  и сп овреда. Жорди Алба и Педри ќе мораат да одат на пауза.

Двајцата се повредија во вчерашниот натпревар. Алба ја истегна задната ложа и ќе биде надвор од теренот барем еден месец. Педри заработи повреда на квадрицепсот и ќе отсуства околу две недели.

Куман сега не може да смета на Серхио Агуеро, Дембеле, Ансу Фати и Мартин Брајтвајт.

Барселона во наредниот период има густ распоред и ја очекуваат три натпревари во првенството и еден меч во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Солскјер: Со Јанг Бојс направивме чекор назад

Манчестер Јунајтед после двете победи во низа во Премиер лигата претпре пораз на гости Јан…