Дома Луд Спорт Неверојатно: Сопругите на играчите на Шапикоенсе истетовирале една иста тетоважа!

Неверојатно: Сопругите на играчите на Шапикоенсе истетовирале една иста тетоважа!

Да се наежиш! Неколку дена пред авионската несреќа во која настрада бразилскиот тим Шапикоенсе, дури 13 сопруги на фудбалерите направиле идентична тетоважа!

На татоважата јасно се гледа срце и мал авион кој симболизира пат до него, откри сопругата на настраданиот капитен, Клебер Сантанте.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Тие 13 парови требало заедно на 9-ти декември за отпатуваат на одмор во Доминиканската Република. Зените биле толку возбудени поради тоа па одлучиле да истетовираат идентични тетоважи.

За жал, сега сите се вдовици…

„Подобро ќе беше сите ние да умревме со нив, отколку да го преживуваме ова“, изјави Марија Росанела, сопругата на капитенот.

Partiu⚽️⚽️⚽️⚽️

A photo posted by Rosangela (@rosangela_loureiro_) on

??? kkkk

A photo posted by Rosangela (@rosangela_loureiro_) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку к…