Дома Фудбал Останато Неверојатно ривалство: Испаѓањето на ривалот од лигата го прославија како освоена титула (видео)

Неверојатно ривалство: Испаѓањето на ривалот од лигата го прославија како освоена титула (видео)

Славиот бразилски клуб Крузеиро синоќа за прв пат во својата клупска историја испадна во втората бразилска лига, после домашниот пораз од Палмеирас.

Сосела очекувано лутите ривали почнаа да се насладуваат на испаѓањето на Крузеиро, а чекор понапред отидоа фудбалерите на Атлетико Минеиро. Тие откако го дознаа резултатот во својата соблекувална славеа како да освоиле титула.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Инаку, „Класико Минеиро“ е едно од најголемите дербија во Јужна Америка. До сега Крузеиро и Атлетико одиграле 487 натпревари, на кои Атлетико славел 190 пати, а Крузеиро 168.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…