Дома Фудбал Неверојатно: Пред Суарез друга легенда на Барса постигна идентичен гол (видео)

Неверојатно: Пред Суарез друга легенда на Барса постигна идентичен гол (видео)

Барселона синоќа ја победи Мајорка (5:2), а покрај хет-трикот на Меси мечот го одбележа и феноменалниот гол на Луис Суарез.

При резултат 3:1, Уругваецот со пета од свртување го матира противничкиот голман и го воодушеви фудбалскиот свет.

Денес шпанските медиуми потсетија дека пред повеќе од една деценија Патрик Клајверт постигна идентичен гол, исто така против Мајорка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…