Дома Фудбал Англија Неверојатното промашување на Халанд на дебито против Ливерпул 🎥

Неверојатното промашување на Халанд на дебито против Ливерпул 🎥

Ливерпул вчера го совлада Манчестер Сити со 3:1 и го освои Комјунити Шилд, а во овој дуел баш и не се истакна Ерлинг Халанд за кого ова беше деби во дресот на „граѓаните“.

Норвежанецот пристигна како големо засилување летово и од него се очекуваат многу голови, меѓутоа против Ливерпул промаши неколку добри прилики, а најголемата беше во финишот од мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…