Дома Фудбал Германија Неверојатен натпревар во Германија: Држеа социјална дистанца и изгубија со 37:0 🎥

Неверојатен натпревар во Германија: Држеа социјална дистанца и изгубија со 37:0 🎥

Фудбалски натпревар во Германија заврши со резултат 37:0. Да верувале или не – 37:0!

Што се случило, зошто резултатот бил таков? Имено, натпреварот помеѓу аматерските екипи на Рипдорф Молзен и Холденстедт не сакаа да го одложат иако од Рипдорф тоа го бараа затоа што нивните противници имале контакт со заразена личност со коронавирус.

Да, сите направиле тестирање и биле негативни па поради тоа натпреварот не се одложи иако 14 дена од контактот не поминаа.

За да не бидат казнети од Рипдорф одлучија на терен да испратат само седум играчи (минимален дозволен број) и во текот на тие 90 минути нивните играчи држале социјална дистанца.

Нивните противници немаа милост и постигнуваа голови, стигнаа до 37.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ливерпул дојде во Лондон и покажа кој е шампион🎥

Играчите на Ливерпул покажаа супериорност над Челзи и рутински го освоија бодовите победув…