Дома Останати Кошарка НБА НБА сигурно нема да се игра во наредните 30 дена: Што понатаму?

НБА сигурно нема да се игра во наредните 30 дена: Што понатаму?

Раководството на најсилната кошаркарска лига одлучи да го суспендира првенството.

Откако пнадемијата со коронавирусот го сафати САД каде што е се повеќе присутна раководството на НБА лигата немаше избор освен да го запре првенството.

Комесарот на НБА лигата Адам Силвер гостувајќиво ТНТ откри колку ќе треба да се чека за лигата повторно да се игра.

„Најмалку 30 дена нема да се игра. Не можеме да бидеме прецизни во овој момент, но зависи се од тоа како ќе се одвива ситуацијата со вирусот“, изјави Силвер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Eден од нјубавите мурали во чест на Коби уништен поради порака за коронавирусот!? (ФОТО)

Неверојатна ситуација ни пристигнува од Лос Анџелес. На социјалните мрежи се појави фотогр…