Дома Македонски спорт Мак фудбал На стадионот на Атлетико изложен и македонскиот дрес📷

На стадионот на Атлетико изложен и македонскиот дрес📷

По мотото „Фудбал за Мир“ на стадионот Ванда Метрополитано се изложени преку 80 дресови на фудбалски репрезентации како дел од кампањата на дипломатските претставништва.

И дресот на Македонија заедно со дресовите на повеќе од 80 фудбалски репрезентации од целиот свет е изложен на славниот стадион.

Ова е дел од кампањата за промоција на фудбалот како механизам за градење мир и благосостојба меѓу земјите, но и како средство за пријателство меѓу народите во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …