Дома Видео На првиот натпревар во МЛС лигата можеби „падна“ голот на сезоната! 🎥

На првиот натпревар во МЛС лигата можеби „падна“ голот на сезоната! 🎥

На отварањето на новата сезона во американската МЛС лига се постигна навистина фантастичен гол.

Првиот натпревар го играа Сиетл и Минесота, а во центарот на вниманието се најде Жоао Пауло кој од 25 метри со одличен удар ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…