Дома Фудбал Останато На Островот убедени: Покетино може да го врати сјајот на Челзи!

На Островот убедени: Покетино може да го врати сјајот на Челзи!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Маурицио Покетино доаѓа во Челси по крајот на актуелната сезона со цел да изгради квалитетен тим кој ќе може да се бори за титули во следната сезона.

Челзи има една од најлошите сезони во поновата историја, а ниту инвестицијата од 600 милиони фунти во трансфери не донесе добар резултат.

Тод Боели ги научи лекциите од неговите претходни потези во Лондон, па сега со Покетино сака повторно да го врати сјајот на гигантот.

„Покетино има искуство да се соочи со предизвиците во Премиерлигата, како што тоа го направи во претходните екипи кои ги водеше, а вистинска револуција направи и во Тотенхем“, пишуваат англиските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тага во Дортмунд, еуфорија Минхен: Борусија си дозволи да ја изгуби титулата!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Се беше подг…