Дома Видео На никој не му е јасно како Рома во оваа ситуација не доби пенал 🎥

На никој не му е јасно како Рома во оваа ситуација не доби пенал 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Севиља вчера ја победи Рома по изведувањето на пенал, а Жозе Мурињо по натпреварот беше исклучително бесен и лут на судиите (ТУКА), но можеби има и зошто да биде таков.

Главен судија на натпреварот беше Англичанецот Ентони Тејлор и на многумина не им е јасно како Рома при резултат 1:1 не доби пенал во второто полувреме. По едно нафрлување, фудбалерот на Севиља можеби немаше намера да игра со рака, но јасно може да се види дека допир има во момент кога раката не му е залепена до телото.

Најчудно беше што ниту ВАР не реагираше да го повика…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…