Дома Фудбал Останато На кои играчи во 2010 година им се предвидуваше блескава кариера? (ФОТО)

На кои играчи во 2010 година им се предвидуваше блескава кариера? (ФОТО)

Секоја година традиционало се појавуваат фудбалски таленти на кои им се предвидуваат блескави кариери, но не оди секогаш се според планот.

Сведоци сме на голем број пропаднати таленти поради различни причини. Сега на социјалните мрежи се појави листа на номинирани „златни момчиња“ во 2010 година.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


 На листата се најдоа имиња како Геце, Кутињо, Лукаку, Хамес Родригрез, Матип…Некои изградија големи кариери, но некои и немаа таква среќа.

Кога ќе се погледне листата се добива впечаток дека најмал успех направиле Федерико Македа и Гаел Какута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…