Дома Видео Најопасниот пенал во историјата, во ритам на “калашников”

Најопасниот пенал во историјата, во ритам на “калашников”

На малите бразилски терени може се да се види, но овие две ситуации се навистина бизарни.

Една е од пониските лиги, пенал после кој публиката спадна на теренот, за да овозможи домашниот тим да го изведе ударот и постигне погодок.

Ова слободно може да се каже дека е најопасниот пенал во историјата, во кој може да се види и калашников.


Замислете ова да го одбранеше голманот?

Да се потсетиме и на 2014. година, кога Бангу постигна погодок а нивните навивачи прославија со рафали од калашникови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…