Дома Видео Најлудиот кош сезонава во Евролигата 🎥

Најлудиот кош сезонава во Евролигата 🎥

Французинот Нандо де Коло го кој важи за еден од најдобрите шутери во НБА лигата го постигна најлудиот кош досега сезонава во Евролигата.

Кошаркарот на Асвел тргна во контранапад и на центарот од теренот беше фаулиран од противнички кошаркар, но сепак успеа да ја продлжи акцијата и да упати шут кој заврши во кошот, а изнуди и дополнително слободно фрлање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Евролигата не простува: Го суспендираше Теодосиќ и му изрече голема парична казна

Кошаркарот на Црвена звезда, Милош Теодосиќ, доби суспензија од Евролигата поради неговото…