Дома Фудбал Останато Најбрзиот човек во историјата се појави на хуманитарен натпревар во Лондон и – тешко се повреди!

Најбрзиот човек во историјата се појави на хуманитарен натпревар во Лондон и – тешко се повреди!

На стадионот „Стемфорд Бриџ“ во Лондон во неделата вечерта се одигра фудбалскиот натпревар „Сокер Аид“ помеѓу екипите на Англија и Остатокот од светот. Англија победи со 6:3, а на теренот на домот на Челзи се појавија многу познати имиња.

Френк Лампард, Хари Реднап, Роби Вилијамс, Вик Меклур, Дејвид Џејмс, Џил Скот, Џермејн Дефо, Џо Кол, Мо Фара и други играа за Англија, додека во тимот на Остатокот од светот беа Маурисио Покетино, Усеин Болт, Хесус Перез, Еден. Азар, Томи Фјури, Роберто Карлос, Џон Оби Микел, Петр Чех, Алесандро Дел Пјеро, Патрис Евра


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Натпреварот заврши лошо за најбрзиот човек на сите времиња Усеин Болт, рекордерот во трката на 100 метри со време од 9,58 секунди.

Спринтерот од Јамајка на овој меч се здоби со тешка повреда на ахиловата тетива, поради што беше изнесен од теренот на носилки, а подоцна објави фотографија на која носи ортопедска чизма што значи дека повредата воопшто не била наивна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…