Дома Фудбал Англија Наскоро важен потпис на „Олд Трафорд“

Наскоро важен потпис на „Олд Трафорд“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Алехандро Гарначо и неговите претставници одлучија да почекаат повеќе пари од Манчестер Јунајтед, откако Аргентинецот доби понуда од 20.000 фунти неделно.

Го одложија потпишувањето на соработката во желба „црвените ѓаволи“ да се отворат повеќе, но како што пренесува Фабрицио Романо до потпис наскоро нема да дојде. Како што се наведува, Јунајтед е убеден дека Аргентинецот ќе ги прифати условите.

18-годишникот кој одигра 17 натпревари за првиот тим оваа година постигна три гола, меѓутоа беше и одличен на теренот.

Како резултат на добрата Јунајтед е заинтересиран да му понуди нов договор. Понудата е 20.000 фунти неделно, но истата првобитно беше одбиена.

Во овој момент на Гарначо му останаа 18 месеци од договорот, а неговата плата изнесува 7.000 фунти неделно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…