Дома Луд Спорт Навивач на Рома ја запроси девојката во присуство на Мурињо🎥

Навивач на Рома ја запроси девојката во присуство на Мурињо🎥

Рома на својот официјален канал објави видео кое веднаш го обиколи светот.

Мурињо е миленик на навивачите на Рома, а еден фан одлучи во присуство на „Специјалниот“ да ја запроси својата девојка.

Екипата на Рома моментално се наоѓа во тренинг камп во Португалија каде се подготвува за стартот на новата сезона.

Тоа одлично го искористил еден тамошен навивач на Рома, кој при посетата на таборот на Рома ја запроси својата девојка во присуство на Мурињо.

Мурињо на почетокот беше малку збунет бидејќи не знаеше што се случува, но потоа му честиташе и аплаудираше на младиот брачен пар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…