Дома Фудбал Англија Навивачите шокирани: Фудбалер на Арсенал јавно го поддржа Израел

Навивачите шокирани: Фудбалер на Арсенал јавно го поддржа Израел

Денеска се игра дербито меѓу Арсенал и Манчестер сити, а пред дуелот главна тема е Украинецот Александер Зинченко кој објави стори за поддршка на Израел на неговиот профил на Инстаграм,

По последните случувања во Израел, Зинченко реши јавно да го поддржи Израел, а тоа предизвика гневна реакција од навивачите кои го нападнаа со грозни пораки преку социјалните мрежи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Зинченко реши експресно да го избрише своето стори на Инстаграм откако ги налути навивачите, а исто така Украинецот го „заклучи“ профилот од очите на јавноста.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …