Дома Топ вести Навивачите на Реал ги исвиркаа ѕвездите: Видете како реагираше Роналдо!

Навивачите на Реал ги исвиркаа ѕвездите: Видете како реагираше Роналдо!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Познато е дека навивачите на Реал Мадрид се разгалени, па после ремито со Борусија Дортмунд на „Сантиаго Бернабеу“ ги исвиркаа ѕвездите на „кралскиот“ тим.

Свирежите на навивачите особено го изнервираа Кристиано Роналдо. Португалецот гестикулираше кон трибините барајќи размирање од страна на фановите.

На крајот слеше и пцовка на португалски јазик од страна на Роналдо!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…