Дома Луд Спорт Навивачите на Лацио пееја фашистички песни во центарот на Минхен🎥

Навивачите на Лацио пееја фашистички песни во центарот на Минхен🎥

Лацио го игра реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, па многу навивачи на римскиот клуб пристигнаа во германскиот град.

Еден италијански навивач е уапсен поради тоа што го копирал поздравот на Хитлер, во еден бар во Минхен во кој Адолф Хитлер ја основал Нацистичката партија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Навивачите на Лацио инаку се познати по нивната десничарска ориентација, каде се велича Бенито Мусолини и неговото фашистичко движење.

По тој повод, жестоките поддржувачи на клубот од Рим во барот пееја песна во која го величеа Мусолини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…