Дома Фудбал Англија Мурињо: Натпреварот со Брентфорд е најважен од кога сум во Тотенхем

Мурињо: Натпреварот со Брентфорд е најважен од кога сум во Тотенхем

Жозе Мурињо изјави дека натпреварот против Брентфорд во полуфиналето од Карабао Купот е негов најважен од кога е во Тотенхем.

Тотенхем последниот трофеј го освои во 2008 година кога Ледли Кинг и Роби Кин погодуваа Против Челзи (2:1) во Карабао Купот кој тогаш го носеше името Лига Куп.

„Мислам дека ова е најважниот натпревар од кога сум во Тотенхем. Гледајќи од преспектива дека клубот долго време не освоил ништо. Единствен натпревар кој е поважен од полуфинале е финале“, изјави Мурињо кој во Тотенхем пристигна во ноември 2019 година.

Мурињо е свесен колку освојувањето на Карабао Купот може да биде важно за сите во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ќе има реакции! Погледнете каков црвен картон доби Аталанта против Реал Мадрид 🎥

Атланта во 18. минута против Реал Мадрид остана со играч помалку. Тимот од Бергамо сега е …