Дома Фудбал Останато Мурињо за ситуацијата со Ериксен: Гледав и плачев

Мурињо за ситуацијата со Ериксен: Гледав и плачев

Кристијан Ериксен на натпреварот помеѓу Данска и Финска на Европското првенство доживеа срцев удар, а тие драматични сцени никого не оставија рамнодушен.

За ситуацијата со Ериксен зборуваше и Жозе Мурињо кој со данскиот фудбалер соработуваше во Тотенхем.

„Гледав и плачев во тие моменти. Исто така сигурно било и со милион гледачи ширум светот, таквите ситуации ги обединуваат луѓето. На крајот за среќа се добро се заврши. Фудбалот има ниво на врвна органзиација, покрај теренот секогаш има сериозно добри доктори и тоа на Ериксен во овој случај му го спаси животот“, изјави Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…