Дома Македонски спорт Молк од ФФМ за навредите кон Македонците на ЕП!

Молк од ФФМ за навредите кон Македонците на ЕП!

Oд Фудбалскиот сојуз на Србија уште вчера реагираа на скандалозното скандирање на натпреварот помеѓу Албанија и Хрватска, но од нашата федерација реакција се уште нема, ниту по 16 часа од натпреварот.

Натпреварот помеѓу Хрватска и Албанија беше преполн со националистички пораки, а освен Србите мета беа и Македонците.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Посебно е аларматно што навредите кон нас доаѓаат од репрезентативецот на Албанија Даку.

Даку преку мегафонот го водеше скандирањето на навивачите. ФСС брзо реагираше дури се закани и со напуштање на првенството, додека од ФФМ засега има само молк.

ОБНОВЕНО: ФФМ РЕАГИРАШЕ НА НАВРЕДУВАЊЕТО НА МАКЕДОНЦИТЕ – ТУКА!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ново засилување за Вардар: Пристигна португалски голман!

Во новата сезона на голот на Вардар како засилување доаѓа искусниот Мигел Еспиња Фереира (…