Дома Фудбал Репрезентации Младата селекција на Србија остана без селектор

Младата селекција на Србија остана без селектор

Младата репрезентација на Србија која во квалификациите за Еуро 2023 е во група со Македонија остана без селектор откако фудбалскиот сојуз и Звонко Живковиќ спогодбено го раскинаа договорот.

Во досегашните натпревари од квалификациите Србија оствари само една победа и тоа против Ерменија во Ереван со 1:4, потоа изгуби од Франција во Белград, ремизираа со нас во Охрид, а изгубија дома од Украина. Со четири освоени бодови тие се претпоследни во групата.

„Фудбалскиот сојуз на Србија и селекторот Зонков Живковиќ спогодбено го раскинаа договорот. ФСС му се заблагодарува на досегашната работа и му посакува се најдобро“, стои во објавеното соопштение.

Привремено Србија ќе ја води Александар Рогиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …