Дома Видео Митровиќ збесна: Се крстеше и пцуеше поради замена 🎥

Митровиќ збесна: Се крстеше и пцуеше поради замена 🎥

Српскиот фудбалер, Александар Митровиќ продолжи да игра во добра форма и да постигнува голови во дресот на Ал Хилал, но има и проблеми.

На последниот натпревар, Митровиќ покажа фрустрација затоа што тренерот Жорге Жесус го замени во 84. минута. Србинот беше бесен и незадоволен. Додека излегуваше од теренот тој се пркрсти, па испрати пцовки кон тренерот Жесус.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Во овој натпревар Ал Хилал славеше победа од 2:0 против Ал Шабаб и така ја задржа лидерската позиција со еден бод повеќе од Ал Итихад и Ал Тавон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …