Дома Македонски спорт Мак фудбал Миовски: Ќе се обидеме повторно да ја изненадиме Италија

Миовски: Ќе се обидеме повторно да ја изненадиме Италија

Македонската репрезентација на 17-ти ноември и гостува на Италија во рамките на квалификациите за ЕП 2024.

И покрај фактот што овој натпревар нема резултатско значење за Македонија, сепак нашите репрезентативци се мотивирани и спремни повторно да ја изненадат Италија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Секогаш е одлично кога се игра против вакви силни репрезентации, да видиме до каде сме со својот квалитет. Ваквите мечеви доаѓат во прав момент, не чувствуваме никаков притисок. Имаме одлични резултати со Италијанците во последните натпревари и повторно ќе одиме да се надигруваме со нив. Треба да ги чекаме нашите шанси од контри. Нормално е тие да имаат повеќе посед, контрола на топката, но мислам дека можеме да ги изненадиме од нашите контри“, истакна Миовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …