Дома Топ вести Милан се договори си ѕвездата на Порто

Милан се договори си ѕвездата на Порто

Милан е многу блиску до комплетирање на трансферот на ѕвездата на Порто, Отавио, пренесуваат италијанските медиуми.

Бразилецот на крајот на сезоната ќе биде слободен агент, а веќе одби да го продолжи договорот со Порто.

„Скај Италија“ пренесува дека Милан веќе стапил во конаткт со неговиот агент и испратил понуда за четиригодишен договор тежок 2,5 милиони евра по сезона.

Весникот „А Бола“ тврди дека Отавио ја прифатил понудата на „росонерите“ и од лето ќе го облече дресот на Милан.

Отавио е офанзивен играч за врска и оваа сезона одигра 13 меча во португалското првенство на кои постигна 4 гола и запиша 4 асистенции.

Коментари
  • Милан и Рома ја сакаат ѕвездата на Порто

    Италијанските гиганти Милан и Рома се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отавио. Б…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…