Дома Фудбал Италија Милан ги претстави дресовите за новата сезона

Милан ги претстави дресовите за новата сезона


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Италијанскиот гигант Милан ги претстави домаќинските дресови за сезоната 2023/24.

„Росонерите“ во недела ќе го промовираат новиот дрес против Верона на „Сан Сиро“ на последниот меч од сезоната.

Производителот „Пума“ се одличи за малку поинаков дизајн во традиционалната црвено-црна комбинација, а фановите останаа воодушевени.

Леао, Жиру, Мењан, Калабрија и дел од членовите на женскиот тим се дел од промотивното видео на миланскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…