Дома Трансфер зона Миланско дерби за дефанзивец на Јунајтед

Миланско дерби за дефанзивец на Јунајтед

Италијанските гиганти Интер и Милан покажуваат силен интерес за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф.

Англискиот гигант ги одби сите понуди за трансфер или позајмица на 29-годишниот шведски репрезентативец во зимскиот преоден рок.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Меѓутоа, на лето се спремни да го продадат бидејќи Линделоф влегува во последната година од договорот и сака да ја промени средината.

Миланските гиганти сакаат да ја искористат таквата ситуација и веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Двата клуба се во потрага по искусен дефанзивец, а цената на Линделоф нема да биде висока, па ќе се борат за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …