Дома Останати Авто Мото Мик Шумахер стартуваше како 18-ти и воодушеви на трката во Австрија

Мик Шумахер стартуваше како 18-ти и воодушеви на трката во Австрија

Mик Шумахер блескаше на трката во Формула 2 во Австрија.

Синот на легендарниот Михаел Шумахер кој во 2013 година доживеа тежок пад на скијањето и од тогаш јавноста не знае многу за неговата состојба заврши на четвртата позиција иако стартуваше како 18-ти.

После геноменалниот спринт трката во 28 кругови ги престигна противниците и стигна до најдобриот резултат во краирерата ов Формула 2.

Ќе потсетиме минатата година беше шампион на Европското првенство во Формула 3 и оваа година доби прилика да се натпреварува во посилна конкуренција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Официјално: Серхио Перез ќе биде тимски колега на Верстапен

Meксиканецот Серхио Перез од денес и официјално е член на Ред Бул. „Ред Бул потврдува дека…