Дома Македонски спорт Мак ракомет Металург со реми се прости од Лига Европа

Металург со реми се прости од Лига Европа

Металург со реми против Адема Леон (27:27) ги заврши настапите во Лигата на Европа.

Македонскиот претставник во текот на речиси цел натпревар имаше предност, на крајот сепак мораше да се задоволи со реми.

Металрг започна одлично и поведе со 5:2, а потоа долго врем се играше гол за гол.

На полувреме резултатот беше 16:13, а Адемар Леон дојде до предност во последните пет минути од мечот (24:26). На крај Металург успеа да дојде до реми (27:27)

Најдобар во тимот на Металург беше Мартин Серафимов со 7 гол, со по 4 голови го следа Калуѓеровиќ и Тарабокија.

Фото: РК Металург

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…