Дома Фудбал Меси со целото семејство се упати на церемонијата (видео)

Меси со целото семејство се упати на церемонијата (видео)

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси заедно со сопругата Антонела и двата сина – Тиаго и Матео се качија на авион за Париз.

Меси со семејството вечерва ќе присуствуваат на цеременијата за доделување на „Златната топка“, а најавите се дека таа ќе заврши во неговите раце.

Во септември оваа година Меси ја доби наградата играч на годината од ФИФА, а се очекува вечерва да ја добие рекордната 6-та „Златна топка“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Игуаин се направил „мечка“ за време на карантинот (ФОТО)

Aргентинецот Гонзало Игуаин како и во периодот кога дојде во Јувентус од Наполи повторно и…