Дома Фудбал Лига на шампиони Меси е тоа и ваква „магија“ за него е нешто нормално 🎥

Меси е тоа и ваква „магија“ за него е нешто нормално 🎥

Барселона вечерва игра против Наполи и е на добар пат да оствари пласман во четвртфиналето.

После 23 минути Каталонците имаат предност од 2:0, а вториот гол беше дело на неверојатниот Меси. Аргентинецот изведе мало шоу и помина неколку играчи на Наполи после што мајсторски ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Зидан го даде првиот коментар за Бејл после трансферот во Тотенхем

Герет Бејл неодамна ги напушти редовите на Реал Мадрид. Се врати во Тотенхем каде ќе помин…