Дома Луд Спорт Мертенс го прекрши карантинот: Излезе да џогира на улица (видео)

Мертенс го прекрши карантинот: Излезе да џогира на улица (видео)

Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс реши да го прекрши карантинот и излезе на улица да тренира.

Во Италија има строги мерки за заштита на коронавирусот, па тоа многу ги налути Италијанците.

Многумина го осудија однесувањето на Мертенс, бидејќи во Италија има забрана за движење и тоа е казниво во моментов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Јувентус го продава Роналдо: Ова се можните дестинации

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот…