Дома Видео Мбапе ја повтори срамната прослава на Емилијано Мартинез 🎥

Мбапе ја повтори срамната прослава на Емилијано Мартинез 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Eмилијано Мартинез беше сигурно најкритикуваниот фудбалер на Светското првенство поради неговите срамни гестови во текот на прославата на светската титула на Аргентина.

Една од срамните прослави на Мартинез беше кога признанието за најдобар голман на турнирот го стави во меѓуножјето. Тој гест во живо имаше можност да го види и Мбапе кој со својата Франција беше поразен во финалето.

Сега на шега кон своите соиграчи на тренингот во ПСЖ Мбапе ја повтори срамната прослава на голманот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…