Дома Трансфер зона Мбапе помага за ПСЖ да го „украде“ Чуамени пред носот на Реал

Мбапе помага за ПСЖ да го „украде“ Чуамени пред носот на Реал

Пари Сент Жермен не се откажува од идејата да го привлече играчот за врска на Монако, Орелиан Чуамени.

На трансферот веќе работи новиот спортски директор на Луис Кампос, а според „Паризиен“ во преговорите учествува и самиот Килијан Мбапе.

Како што е познато, Чуамени е трансферна цел број еден на Реал Мадрид,  но ПСЖ сака да го „украде“ пред носот на „кралевите“.

22-годишниот играч за врска веќе има договор со Реал Мадрид, но Мбапе ќе се обиде да го убеди да му се придружи во Париз.

Долку ПСЖ успее да дојде до потписот на Французинот, тоа ќе биде втор голем удар кој ќе му го нанесе на Реал Мадрид на трансфер пазарот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Mиовски: Знам за големата историја на Абердин, пресреќен сум што сум тука

Maкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски во следните четири години ќе го носи дресот на …