Дома Видео Мбапе е генијалец: Погледнете го „лудиот“ дриблинг против Лориен 🎥

Мбапе е генијалец: Погледнете го „лудиот“ дриблинг против Лориен 🎥

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе беше стрелец на два гола за ПСЖ во натпреварот против Лориен и така покажа дека игра во голема форма, а покрај головите се истакна и со еден одличен дриблинг.

Мбапе покажа дека може да биде опасен и на мал простор откако му „продаде“ неверојатна финта на Натаниел Аџи од редовите на Лориен.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Вакви мајстории на мал простор и нема потреба да се опишуваат, само погледнете…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…