Дома Фудбал Останато Мајсторски гол на синот на Зидан (ВИДЕО)

Мајсторски гол на синот на Зидан (ВИДЕО)

0

24 годишниот Енцо Зидан, син на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан постигнал фантастичен гол за португалскиот Авес.

Авес гостуваше во Рио Аве во третото коло од порутгалското првенство и изгуби со 5:, а утешниот гол за гостите го постигна момчето чиј татко е едно од најголемите имиња во историјата на фудбалот.

Енцо беше во Мадрид, но не успеа да се избори за нешто повеќе и среќата мораше да ја бара на друго место. Уживајте во неговата вчерашна мајсторија…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Валверде ги откри картите: Познат составот на Барселона за Борусија

Фудбалерите на Барселона вечерва играат на гости против Борусија Дортмунд во рамките од пр…