Дома Фудбал Англија Мајсторска “асистенција“ на Робертсон, Лаказет за водство на Арсенал 🎥

Мајсторска “асистенција“ на Робертсон, Лаказет за водство на Арсенал 🎥

Вечерва на Енфилд Ливерпул и Арсенал го играат дерби натпреварот во Премиер лигата.

Во првата половина од првиот дел Ливерпул го диктираше темпото на игра, имаше неколку шанси за погодок, но Арсенал благодарение на кардиналната грешка на Робертсон дојде до водство од 0:1.

Сепак, кратко траеше водството на Топџиите, Ливерпул се врати во игра со голот на Мане три минути подоцна, односно во 28. минута.

Во прилог и голот на Мане за 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Што Бартомеу напишал последно во „ВатсАп“ групата на Барселона?

Хозе Марија Бартомеу пред неколку дена одлучи да поднесе оставка од местото претседател на…