Дома Фудбал Лига на шампиони Мајсторија на Гризман која долго ќе се памети🎥

Мајсторија на Гризман која долго ќе се памети🎥

Барселона нема тешка задача на гостувањето кај Ференцварош и веќе на полувремето има предност од 3:0.

Сепак, потегот на мечот е дело на Антоан Гризман кој го отвори резултатот во 14-та минута и тоа со мајсториски потег кој долго ќе се врти на најавните шпици.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

После 753 натпревари Меси вчера го доби првиот црвен картон во дресот на Барселона. Меси п…