Дома Фудбал Германија Машина за голови: Халанд со хет-трик на дебито за Дортмунд (видео)

Машина за голови: Халанд со хет-трик на дебито за Дортмунд (видео)

Ерлинг Халанд продолжи таму каде што застана во Салцбург и на својот прв настап ги постигна првите два гол за Борусија Дортмунд.

Норвежанецот влезе во игра од клупата за резерви против Аусбург и го постигна својот прв гол за „милионерите“.

Само неколку минути подоцна Халанд на асистенција на Азар го постигна својот втор гол за комплетен пресврт од 3:4, а во 79-та минута го комплетираше хет-трикот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Меси стана прв фудбалер кој ја добил „Лауреус наградата“

Луис Хамилтон и Лионел Меси се добитници на овогодинешната награда „Лауреус“. Оваа награда…